#Nocnekodzenie – android

Posted Posted in Android, Blogowo

Witajcie !

Jest dość późna godzina, po pracy ale nie poddajemy się ! Dzisiaj zainstalowałem android studio. Dzięki zmianie hardware’u nareszcie mogę spróbować swoich sił w projektowaniu aplikacji mobilnych android. Po instalacji środowiska pomału zapoznaje się z interfejsem tegoż narzędzia. Musiałem jak na razie odblokować wirtualne urządzenia w biosie (dzięki temu mogę startować emulator androida bezpośrednio na komputerze), udało mi się również podpiąć swój telefon. Do tego musiałem doinstalować starsze sdk dla Kitkat 4.4. Ale już wszystko ładnie śmiga i mogę przystąpić do nauki 🙂 Zacznę dzisiaj od struktury plików. Myślę, że nie odłączanym towarzyszem będzie książką do JAVY bo jak wiadomo android piszę się w javie 🙂 ps. nie wiedziałem, że do android studio jest podpięty gradle 😀 miłe zaskoczenie.

</>

Blood bowl 2 :)

Posted Posted in Gry, PS4

Witajcie,

dzisiaj trochę z innej beczki a mianowicie chciałbym wprowadzić na bloga również zagadnienia związane z grami na konsole PS4. 🙂 Takie posty „na marginesie”. Moje krótkie odczucia związane z danymi produkcjami. Zaczniemy dzisiaj od mojego nowo nabytego tytułu „Blood Bowl 2”. Na okładce czytamy:

Blood Bowl 2 to zderzenie Warhammera i futbolu amerykańskiego łączące turową strategię, humor i przemoc przeniesione ze sławnej gry planszowej wydawnictwa Games Workshop

(więcej…)